Impregnaty

W ofercie firmy LUVENA znajdą Państwo wysokiej jakości ogniochronne środki do impregnacji drewna i tkanin. Prezentowane produkty różnią się przede wszystkim rodzajem powierzchni, do których zostały przeznaczone. Przed ich nałożeniem należy zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniu. Tylko wówczas można mieć pewność, że drewno i tkaniny będą odpowiednio zaimpregnowane na wiele lat.

Impregnat do drewna konstrukcyjnego

Producent impregnatów FOBOS® przedstawia wysokiej jakości ogniochronny impregnat do drewna. Produkt FOBOS®  M-4 zabezpieczy drewno konstrukcyjne i tarcicę budowlaną przed działaniem ognia, grzybów, pleśni oraz owadów, a tym samym wydłuży jego żywotność.

Impregnat do drewna przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków w celu zabezpieczania więźby dachowej, drewnianych ścian działowych i konstrukcyjnych oraz konstrukcji nośnych.

Impregnaty ogniochronne – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Impregnaty z serii FOBOS®  znajdują zastosowanie w miejscach, w których niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad i norm związanych z ochroną przeciwpożarową. To m.in. instytucje publiczne, centra handlowe i sale konferencyjne. Stosowanie produktów marki FOBOS® jest w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.

W ofercie producenta impregnatów dostępny jest również impregnat FOBOS®  B przeznaczony do ogniochronnego zabezpieczania drewna i wyrobów drewnopochodnych wewnątrz pomieszczeń przeznaczonych do pobytu ludzi oraz FOBOS®   Z-LAK, którym można zabezpieczyć zewnętrzne drewniane elewacje do klasy NRO.

Środki do impregnacji drewna – jak nanosić?

Na ogół przy impregnacji stosuje się aplikacje przez smarowanie pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Te metody są szczególnie zalecane dla FOBOSU®  B i FOBOSU® Z-LAK. Impregnat FOBOS® M-4 można stosować również  w warunkach przemysłowych poprzez moczenie w wannach.

Impregnat do tkanin

Oprócz impregnatów do drewna oferujemy również ognioochronny impregnat do tkanin,
wyrobów tekstylnych oraz wykładzin podłogowych. Jego działanie polega na opóźnianiu
momentu zapłonu i spowalnianiu procesu rozprzestrzeniania się pożaru. Zgodnie z
Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury impregnat do tkanin SILIGNIT RW może być
stosowany w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola, budynki
administracji, hotele itp. Zabezpiecza zaimpregnowane materiały do klasy trudno zapalności.

FOBOS® – doświadczony producent impregnatów z Polski

Firma LUVENA S.A. z siedzibą w Luboniu od lat produkuje i oferuje najwyższej jakości impregnaty marki FOBOS®.

Ich skuteczność jest potwierdzona przez stosowne dokumenty wydane przez Instytut Techniki Budowlanej. LUVENA sprzedaje zarówno impregnaty do tkanin, jak i impregnaty do drewna służące uzyskaniu skutecznej i trwałej ochronie ogniowej. Cena konkretnego środku do impregnacji zależy od jego rodzaju, wielkości opakowania oraz ilości zamawianych sztuk.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących produktów firmy FOBOS® lub działalności naszej firmy, zapraszamy do skorzystania z kontaktu pod adresem kontakt@impregnatyfobos.pl.

Więcej informacji o produktach znajdą Państwie na oficjalnej stronie producenta: http://www.impregnatyfobos.pl

 

Copyright © 2024 Luvena - Producent nawozów i impregnatów