Impregnaty do drewna i tkanin Luvena

W ofercie firmy LUVENA znajdą Państwo wysokiej jakości środki do impregnacji drewna i tkanin. Prezentowane produkty różnią się przede wszystkim rodzajem powierzchni, do których zostały przeznaczone. Przed ich nałożeniem należy zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniu. Tylko wówczas można mieć pewność, że drewno i tkaniny będą odpowiednio zaimpregnowane na wiele lat. 

Impregnat do drewna

Producent impregnatów FOBOS® przedstawia wysokiej jakości ogniochronny impregnat do drewna. Produkt z serii M-4 zabezpieczy drewno konstrukcyjne i tarcicę budowlaną przed działaniem ognia, grzybów, pleśni oraz owadów, a tym samym wydłuży jego żywotność. Impregnat do drewna przeznaczony jest do stosowania wewnątrz budynków w celu zabezpieczania drewnianych elementów podłogowych, więźby dachowej, ścian działowych i konstrukcyjnych oraz konstrukcji nośnych. Doskonale sprawdzi się w przypadku takich elementów drewnianych, jak m.in.:

 • schody,
 • balustrady,
 • parkiety,
 • parapety,
 • boazerie i inne okładziny ścienne.

Impregnaty – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Impregnaty z serii M-4 znajdują zastosowanie w miejscach, w których niezwykle ważne jest przestrzeganie zasad i norm związanych z ochroną przeciwpożarową. To m.in. instytucje publiczne, centra handlowe i sale konferencyjne. Stosowanie produktów marki FOBOS® jest w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Preparaty są odporne na wymywanie przez wodę, co zapewnia ich trwałość.

W ofercie producenta impregnatów dostępne są również impregnaty Z-LAK w kilku wariantach kolorystycznych. Dzięki temu bez problemu dopasują Państwo impregnat do aranżacji danego wnętrza. Oferowane kolory to:

 • przezroczysty
 • mahoń,
 • palisander,
 • pinia,
 • dąb,
 • tik,
 • heban.

Środki do impregnacji drewna – jak nanosić?

Na ogół do impregnatów najczęściej stosuje się wałki welurowe, moherowe czy gąbkowe. Z uwagi na chropowatą strukturę zapewniają one najlepsze pokrycie i nie pozostawiają śladów. Do ciężko dostępnych miejsc można użyć pędzla z grubym włosiem. Impregnaty M-4 można nakładać także metodą natryskową. Stosuje się je jako 30-procentowy roztwór wodny. Producent zaleca wykorzystanie 1 kg preparatu na 2,3 litra wody. Takie proporcje pozwolą na zaimpregnowanie 5m2 powierzchni drewna. 

Impregnat do tkanin

Oprócz impregnatu do drewna oferujemy również ognioochronny impregnat do tkanin, wyrobów tekstylnych oraz wykładzin podłogowych. Jego działanie polega na opóźnianiu momentu zapłonu i spowalnianiu procesu rozprzestrzeniania się pożaru. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury impregnat do tkanin SILIGNIT RW może być stosowany w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkola, budynki administracji, hotele itp. 

Środek do impregnacji tkanin jest niepalny i bezpieczny dla środowiska (posiada Atest Higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny). Cechuje go charakterystyczna, biało-żółta barwa. Stosuje się go jako 10- (w przypadku tkanin) lub 25-procentowy (w przypadku wykładzin) roztwór wodny, którym można spryskiwać następujące powierzchnie:

 • kanapy,
 • zasłony,
 • obrusy,
 • dywany,
 • wykładziny.

Produkt sprawdzi się w przypadku tkanin naturalnych i syntetycznych – bawełnianych, wełnianych, poliestrowych, lnianych, polipropylenowych. Producent dostarcza produkt w wydajnych 25-kilogramowych opakowaniach foliowych. Aby tkaniny były jak najlepiej zaimpregnowane rekomendujemy powtarzanie działań ochronnych co rok.

Impregnat wodoszczelny do tkanin FOBOS® SILIGNIT RW nadaje się do stosowania również metodą smarowania lub moczenia. Nakładając go na materiał, należy przestrzegać zaleceń podanych przez producenta na opakowaniu. 

FOBOS® – doświadczony producent impregnatów z Polski

Firma LUVENA z siedzibą w Luboniu oferuje najwyższej jakości impregnaty marki FOBOS®, która posiada ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej klasy impregnatów. Ich jakość potwierdza spełnianie przez nas wymogów normy PN-EN ISO 9001. LUVENA sprzedaje zarówno impregnaty do tkanin, jak i impregnaty do drewna służące skutecznej i trwałej ochronie ogniowej. Cena konkretnego środku do impregnacji zależy od jego rodzaju, wielkości opakowania oraz ilości zamawianych sztuk.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat impregnatów oraz ich cen, przejdź do strony: Impregnaty Fobos