Aktualności

20-12-2022

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy odpoczynku, radości, nadziei, otwartości i takiej siły jak ma budząca do życia wiosna.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy odpoczynku, radości, nadziei, otwartości i takiej siły jak ma budząca do życia wiosna.

25-05-2020

Hala Poelziga odzyska dawny blask

LUVENA uzyskała środki w wysokości 89,5 tyś zł na rewitalizację tego obiektu. Jest to pierwsza taka dotacja na zabytek architektury przemysłowej. Hala Poelziga od dawna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów architektury, pasjonatów historii i sztuki przemysłowej. Każdego roku odwiedza ją około 300 osób. Ten monumentalny, przepiękny obiekt już teraz zapiera dech w piersiach zwiedzającym. Wysokość […]

LUVENA uzyskała środki w wysokości 89,5 tyś zł na rewitalizację tego obiektu. Jest to pierwsza taka dotacja na zabytek architektury przemysłowej. Hala Poelziga od dawna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów architektury, pasjonatów historii i sztuki przemysłowej. Każdego roku odwiedza ją około 300 osób. Ten monumentalny, przepiękny obiekt już teraz zapiera dech w piersiach zwiedzającym. Wysokość hali to 21,5 metra, długość – 261 m, kształt wygięty w łuk. Uznawana jest przez architektów i budowniczych za majstersztyk sztuki ciesielskiej, ponieważ została zbudowana bez użycia gwoździ. Spoistość budowli uzyskano poprzez wklinowanie jednego elementu w drugi. Halę jak i część innych budynków mieszczących się na terenie fabryki zaprojektował słynny niemiecki architekt Hans Poelzig, stąd w nazwie obiektu pojawia się to nazwisko. Jego budowle uznawane są za ikony światowej architektury wczesnego modernizmu i niemieckiego ekspresjonizmu. Spółka od lat, każdego roku, przeprowadzała niezbędne remonty hali, aby zachować jej trwałość i funkcjonalność. Przyznane wsparcie, przy staraniach LUVENY sprawi, że ta wielkopolska perła architektury przemysłowej odzyska dawną świetność i będzie atrakcją oraz dumą naszego regionu .

 

 

25-05-2020

Nowa inwestycja proekologiczna na terenie LUVENY

LUVENA w czerwcu uruchomi chłodnię wentylatorową. Jest to urządzenie wykorzystywane do chłodzenia wody obiegowej dla instalacji technologicznych. W porównaniu do innych systemów, chłodnia wentylatorowa to energooszczędne, niezawodne, a przy tym ekologiczne źródło chłodu. Celem tej inwestycji było zdecydowane zmniejszenie poboru i zrzutu wody do rzeki Warty. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację hydrogeologiczną w naszym regionie […]

LUVENA w czerwcu uruchomi chłodnię wentylatorową. Jest to urządzenie wykorzystywane do chłodzenia wody obiegowej dla instalacji technologicznych. W porównaniu do innych systemów, chłodnia wentylatorowa to energooszczędne, niezawodne, a przy tym ekologiczne źródło chłodu.

Celem tej inwestycji było zdecydowane zmniejszenie poboru i zrzutu wody do rzeki Warty. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację hydrogeologiczną w naszym regionie i w całym kraju inwestycja ta była szczególnie istotna dla Zarządu Spółki.