Producent nawozów ogrodniczych

W ofercie sklepu internetowego Luvena.pl znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do uprawy roślin. Stworzyliśmy serię produktów do nawożenia trawników, iglaków, kwiatów, krzewów ozdobnych, owoców oraz warzyw. Aby ułatwić ci wybór, nasze nawozy podzieliliśmy według pór stosowania – na wiosenno-letnie oraz jesienne. Znajdziesz u nas także nawozy interwencyjne do nawożenia zniszczonych trawników, kwaśnych gleb czy iglaków o brązowiejących igłach.

Nawozy ekologiczne

Przygotowaliśmy również wyjątkowy nawóz ekologiczny o niskiej zawartości chloru, wyprodukowany bez zastosowania obróbki chemicznej, który zapewnia doskonały wzrost roślin. Nawóz ekologiczny wyróżnia się obojętnym pH, dzięki czemu niemożliwe jest zakwaszenie gleby. Ekologiczny nawóz zapobiega także zachwianiu równowagi biologicznej w ogrodzie oraz eutrofizacji wód. Nawóz ten jako jedyny z naszej oferty jest dopuszczony przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach do stosowania w gospodarstwach ekologicznych.

Nawozy do ogrodu obfite w składniki odżywcze

Nawozy ogrodnicze przyczyniają się do rozwoju roślin, a także ich optymalnego wzrostu. Wiele osób decyduje się na uniwersalne granulaty przeznaczone do nawożenia trawników, krzewów, kwiatów czy warzyw, ale zdarza się jednak, że niektórym okazom roślin, owoców czy drzew są potrzebne specjalne składniki odżywcze. Z myślą o nich powstały preparaty zawierające optymalne dawki konkretnych mikroelementów.

Siarczan amonu dostarcza uprawom duże ilości takich składników jak siarka i azot. Szczególnie wskazane jest nawożenie nim:

  • pomidorów,
  • ogórków,
  • ziemniaków,
  • roślin strączkowych.

Bogactwo składników odżywczych pomaga także roślinom ozdobnym i wspomaga intensywność wybarwienia w trakcie ich kwitnienia. Tego typu preparat ma szerokie zastosowanie – można używać go przy uprawie zbóż (do zbóż ozimych i jarych), a także w sadownictwie.

Nawóz wapniowo-magnezowy pomaga osiągnąć obfite plony. Wapń oddziałując na uprawy, pomaga im we wchłanianiu wszelkich składników odżywczych. Z kolei magnez jest niezbędny do fotosyntezy i wzmocnienia roślin – dzięki niemu stają się one odporne na różnego rodzaju choroby. Takie nawozy najlepiej sprawdzają się podczas przygotowania gleby do wysiewu lub sadzenia roślin.

Popularne są także wieloskładnikowe granulaty zawierające inne składniki mineralne. Przykładem może być saletra wapniowa, która dostarcza uprawom warzywnym nie tylko azot i wapń, ale także potas i fosfor. Sprawdza się ona doskonale m.in. w przypadku upraw szklarniowych.

Nawozy ogrodnicze na wiosnę i jesień

Odpowiednie nawozy ogrodowe dopasowane do konkretnych gatunków roślin kwitnących, warzyw czy owoców są niezbędne do ich uprawy. Przy nawożeniu warto jednak zwrócić uwagę także na pory roku. Zarówno wiosną, jak i jesienią rośliny wymagają odmiennego wsparcia.

Nawozy wiosenne mają za zadanie stymulować wzrost roślin. Wzmacniają je, wpływają na rozwój i odporność na choroby, a także szkodniki. Są to przede wszystkim granulaty bogate w takie składniki mineralne jak azot, magnez czy wapń. Dopasowanie konkretnego preparatu zależy od tego, jakie rośliny znajdują się w danym ogrodzie. Dobrym rozwiązaniem są także środki uniwersalne.

Nawozy jesienne przygotowują rośliny do zimowego spoczynku. Należy w tym przypadku unikać preparatów, które mają w swoim składzie azot. Doskonale sprawdzi się natomiast nawóz Jesienny Uniwersalny. Jest on odpowiedni do nawożenia kwiatów, krzewów, drzew, a nawet warzyw. Można stosować go zależnie od potrzeb – od sierpnia do listopada. Jest to środek mineralny o niskiej zawartości chloru, dobry nawet dla wrażliwych roślin.

Poza odżywieniem warzyw, owoców, krzewów czy roślin kwitnących nie należy zapominać także o trawnikach. Z myślą o nich powstał granulowany nawóz mineralny, który podobnie jak zbliżone do niego środki, stosuje się od sierpnia do listopada. W jego składzie znajduje się m.in. potas i niewielki dodatek azotu. Wykorzystując go, można dobrze przygotować trawnik do zimowania.

W ofercie naszego sklepu internetowego są dostępne nawozy, które pomogą Ci zadbać o Twój ogród.

Przejdź do: nawozydlaogrodu.pl i wybierz odpowiednie preparaty.

Copyright © 2024 Luvena - Producent nawozów i impregnatów